top of page

Hotel Torun Istanbul Old City

İstanbul'un tarihi yarımadasında büyük Osmanlı mimarı Mimar Sinan'ın 1571 yılında yapımını tamamladığı cami ve külliyesi ile komşuyuz. Osmanlı imparatoru Fatih Sultan Mehmet'in Istanbul'u fethederken ilk girdiği tarihi kapıya ve surlara çok yakınız. Tarihi Sultanahmet bölgesine tramvay ile sadece 20 dakika uzaklıktayız. Konumumuz ticari bir bölgede ve ana cadde üzerinde olmayıp, Istanbul yerel halkının yaşadığı sakin bir semtindeyiz. Yeni İstanbul Havaalanına çok yakınımızdaki Havaist durağından 70 dakikada ekonomik olarak ulaşabilirsiniz.

İstanbul'un şehir merkezinde sur içi bölgesindedir. Tramvay, metro, metrobüs, otobüs ile ulaşım olanaklarına çok uygun konumdadır..

Yeniden dekore edilen odalarımızda, ses ve ısı izolasyonlu pencerelerimizin konforuyla rahat ederek dinlenebilirsiniz. 2023 yılında tamamen yenilenen oda banyolarımızda hijyen ve ferahlığı hissedebilirsiniz. Sabah kahvaltınızı bahçemizde semt parkını seyrederek keyifle yapabilirsiniz. İstanbul'un tarihi ve sakin semti Topkapı kaleiçindeki tesisimiz her semte ulaşım kolaylığı sağlayan bir konumdadır. Tramvay durağına 300 metre, havaalanı ve otogar metrosuna 700 metre uzaklıktayız. Popüler ulaşım aracı metrobüs durağına yaya olarak 10 dakika, Beşiktaş-Taksim-Kadıköy-Kağıthane-Seyrantepe belediye otobüsü son duraklarına 100 metre mesafedeyiz. Yeni İstanbul Havaalanı 44 km, Esenler Otogar 7 km, İDO iskelesi ve Marmaray 5 km. dir. Yeşilköy'deki İstanbul Fuar Merkezine metro ile 25 dakikada, Beylikdüzü'deki Tüyap Fuar Merkezi'ne metrobüs ile  47 dakikada ulaşabilirsiniz.

Otelimizin bütün alanlarında 100 Mbps VDSL2 Fiber İnternet bağlantısı vardır.

bottom of page